Sabaton - Talvisota - napisy PL


Fińska Wojna zimowaMateusz Buczyński
Respect from Poland :)
ThALTAIRPL
Finowie byli dobrym żołnierzami ale co do wypowiedzi kolegi niżej Kha Roula chciałbym powiedzieć że walki na terenie Polski a Finlandii różniły się od siebie po pierwsze Finowie mogli skupić obronę na jednym rejonie na wschodzie bo z tyłu byli bezpieczni my Polacy byliśmy atakowani przez Niemców i Rosjan jednocześnie.Po za tym w Finlandii nie było równin tylko lasy zasypane sniegiem w którym można było zrobić zasadzkę na Rosjan.A my co mogliśmy gówno za przeproszeniem bo sojusznicy się odwrócili.
INVICTUS
Finland FTW!
Hermube
Thanks Finland 1939-1945 <3
katarzynaciolek83
Kha Roul - troll karmiony zamiast minusowany. Już samo napisanie przez niego Polak z małej litery powinno zniechęcić nas do rozmowy z nim. Nie wiem, kim on jest, ale mogę coś powiedzieć o jego mamie... Nie, to nie to, co myślicie...po prostu pani ta będąc z nim w ciąży prawdopodobnie cierpiała na ciężkie niedobory jodu, chorowała poważnie na tarczycę, a nie leczyła się, stąd mogła urodzić takiego kretyna, który teraz zdolny jest tylko do wypisywania durnot.
Kamil Trojak
Olen aina nähnyt suomalaisten veljiensä! Kunnia teille, että lopetat venäläiset talvisodassa!
BeingHandsomeIsNotThatBad
Trolek co ty pierdolisz ? Piosenka jest napisana przez szweda kretynie i weź sie wysłów bo cie kurwa nikt rozumie...
Alex Bakalar
Much better film than a lot from the US. The Finn's struggle deserves  more movies. They had to fight the Soviets and later even the Nazis to preserve their independence and integrity. The bravest soldiers under the smartest leadership in WWII
MackEire
Talvisota
Sethh83
Jaki tytuł ma film którego fragmenty są wykorzystane do tego teledysku ?
KKOOSSAA
Hehe no trochę mnie wyprzedziłeś :P
KKOOSSAA
Też chciałem to napisać :P
Andrzej Szymański
great
lukaszwPL1
najlepiej jak by był jeden przywódca i jedna partia wtedy byłby ład a nie chaos w POlsce
Gold Production
kurcze pare razy kiedy przy piosence wermacht pisałem bardzo długi komętarz to włanczał mi się ten utwór
Dymcajs
To oficjalne dane z ostatnich wyborów. Ale fakt dyktaturę trudno wprowadzić i łatwo ją obalić (jeśli tyran nie jest dyktatorem) nie ma na kogo zwalić swoje błędy jak w demokracji :D
Karol Styczyński
skąd wziąłeś te statystyki? Zaletą demokracji jest to że dopóki będzie ona dominującym ustrojem cholernie, ale to cholernie ciężko będzie wprowadzić dyktaturę
Karol Styczyński
dziecko usłyszało słowo propaganda i nie mogło się powstrzymac przed uzyciem go
anataryk
sprostuje to nawet nie byli żołnierze tylko zwykli ludzie
SanS
wady demokracji najbardziej oczywiste: -Bark zdecydowanych rządów i celu -Sprzyja korupcji -wolne wybory czyli bark jakich kol wiek zmian gdyż każda poważna zmiana wymaga czasu i planu -Wmawianie ludziom że są ważni(trochę sie o tym zapomina później) -a w obecnych czasach parcie na globalizacje. mógł bym wymieniać jeszcze długo ale YT ba ilość znaków i nie chodzi tu przecież o lanie wody. byś nie myślał że cie atakuje,mam sporo przeciw śmiesznym demokracją a nie przeciw tobie( bo cie nie znam)
Dymcajs
Demokracja jest najstabilniejsza i najbezpieczniejsza, jak na razie. Ale za to bardzo powolna i ma tendencje do rozrostu biurokracji. Zamiast nic niewnoszących uwag posil się na jakieś wnoszące coś do rozmowy zdanie, np. dodaj wady demokracji do zdania nawet te najbardziej oczywiste bym mógł znać twoją stronę...
SanS
litwin?ukrainiec?? nie ma takich narodowości.ostatni Litwini zniknęli po unii lubelskiej.teraz to tylko zrewoltowana prowincja nic więcej.ukraińcy to tylko wew.grupa etniczna.
SanS
błogosławieństwa demokracji?to ten najbardziej śmieszny ustrój świata(zaraz po komunie)ma jakieś dobre strony???
Dymcajs
Dodam jeszcze, że zasady sprawiedliwego osądu mas nie może być kreowana, dostosowywana do nas ("nie będę oceniał kraju na podstawie elity rządzącej bo moja elita to złodzieje"), sprawiedliwość jest orężem obusiecznym i może uderzyć i w nas samych.
Dymcajs
W tym przypadku tym bardziej, władza ma siłę sprawczą i nas wyzyskuje co gorsze sami przyzwalamy na te zachowanie. 76% obywateli nie korzysta z błogosławieństwa demokracji a na wybory wybiera się zaledwie 24% obywateli. Można powiedzieć, że jesteśmy odwrotnością III Rzeszy, III Rzesza czyniła zło innym z demokratycznego wyboru obywateli, Polska zaś czyni zło samemu sobie z powodu demokratycznej obojętności obywateli. Ja chce by przyszli Polacy byli dumni z nas jak my z naszych dziadów.
WojtexGame pl
nie moge patrzeć na tych sowietów bo mi się źle robi jak sobie o nich pomyśle
peter parker
Kolega (towarzysz?) Rudnicki pewnie nie może patrzeć na sowietów biorących po zadzie.
Player908T
Bardzo fajnie i ciekawie zrobiony teledysk , borsukv gratuluję pomysłu :D
WojtexGame pl
A co ? Jak są np. filmy o Niemcach ( Wehrmacht ) itp to nie ma takich komentarzy, nikomu to nie przeszkadza... zresztą gdzie Ty tu kur*wa widzisz propagandę o.O ???
WojtexGame pl
Bydlaki ! Gloria Finlandia ! ciąć motłoch ile tylko sił w duszy... Nie ma gorszych niż ta przeklęta czerwona hołota.
XxShadowRaven98xX
Stalin był pewien że wojna między Niemcami, a Francją będzie się ciągnęła latami i pochłonie dużo więcej ofiar,liczył na to że do tego czasu uda mu się doszkolić armię i wkroczy do wykrwawionej Europy bez większych problemów zajmując ją od Berlina, przez Rzym aż do Madrytu.
Dorkeus82
Ale akurat, abstrahując od poziomu etycznego tych ludzi, Putin i jego klika to ludzie dość pragmatyczni i skupieni na robieniu dobrych interesów i trzymaniu się u władzy, a imperialna retoryka to tak na potrzeby propagandy, bo część rosyjskiego społeczeństwa tego łaknie. Rosja sama ma problemy wewnętrzne, a poza Gruzją w ciągu ostatnich lat armia rosyjska nie prowadziła działań poza granicami federacji, ale to już jest Kaukaz, oni uważają, że mogą robić tam co chcą. W Europie by to nie przeszło.
ogyrfiwargf
Od kiedy 'rage' to 'zemsta'?
Dymcajs
Tak, ale pojedyncze głosy braku sympatii jakoś Polsce nie zaszkodzą ja oceniam naród na podstawie rządzących, tych co mają siłę sprawczą. Bo i dobrego Ruska na wojnę zaprowadzą wystarczy dobra motywacją.
Dorkeus82
Czasy się zmieniają, Rosja to będzie miała wkrótce problem z Chinami i w ogóle w Azji, tak że za parę lat może się okazać że chcą z Nami żyć dobrze, byle jeszcze od nich kupować choć trochę gazu i ropy. A przeciętny zwykły Rosjanin ma dużo lepsze zdanie o Polsce niż dajmy na to Litwin czy Ukrainiec.
Dymcajs
Jak wymrą tyrani mogą dojść następni jak wymrze naród Rosyjski nie będzie naturalnego wroga Polski :)
Dorkeus82
No cóż, w doktrynie radzieckiej życie żołnierza miało wartość dopóki mógł dalej walczyć i zabijać przeciwników, wiosną '45 było już praktycznie "pozamiatane" i liczyło się zajmowanie terenu w jak najkrótszym czasie, wytyczne polityczne i prywatne ambicje dowódców przysłaniały racje wojskowe i powodowały nie licznie się ze stratami. Co do Żukowa, był egocentrykiem z przerostem ambicji, geniuszem może i nie był, może byli zdolniejsi marszałkowie, ale był jednak szanowany przez swoich żołnierzy.
Eagle_Elite SFM
did you see that guy punch that other guy at 2:46
BaranZenon
Zukow to był idiota opierający swoją taktykę przede wszystkim na zalewaniu przeciwnika przeważającymi siłami. Bodajże jeden oficer radziecki, na którego dzisiejsza Rosja strasznie psioczy, stwierdził, że ZSRR wygrywało tylko dlatego, że mieli przewagę liczebną, czy bardziej przez "utopienie wroga we krwi naszych żołnierzy.". Podczas bitwy o Berlin Zukow W OGÓLE nie dbał o życie żołnierzy.
Samuel Zborowski
Raczej módl się o to by w Rosji wymarli ci ich tyrani, a nie ludność, która po 2 wojnie światowej strasznie(straszliwie) zmalała.
MrRadekDekiel
Wyobraź Sobie, że twojemu krajowi grozi wielkie,potężne mocarstwo. Kilka tygodni później wypowiada wojnę Twojemu krajowi. Co robisz? Uciekasz? Czy walczysz. O swoją ziemię, Za kolegów. Za Ojczyznę. Z drugiej strony jak myślisz, co powiedzieli żołnierzom armii czerwonej? "Walczysz za ojczyznę - I za cały proletariat". Wojna to przedłużenie polityki. I Finom i Rosjanom kazano iść. To szli. I gineli za kolegów. Za ojczyznę. Robotniczą czy nie. To film o każdym z nas. O obowiązku i poświęceniu.
Majkelosu
Zgodzę się z innymi powyżej . Była taka "zimowa wojna " Rosja zaatakowała Finlandie , dzięki temu ukazały się słabe punkty ZSSR ponieśli duże straty zdobywając tylko część terytorium. Podsumowując albo jesteś w 4-6 klasie albo twój nauczyciel wykonuje swój zawód bez pasji do niego ;)
OldWaysFollower
Nadeszły czasy, że Finlandia znowu będzie musiała wyszkolić takich ludzi, jak Simo Hayha... Trzeba się zbroić, umacniać obóz Zachodni, bo Rosja znowu staje się Imperium Zła. 
Michael VPS
Fins: The Spartans of Skandinavia Polish: The Spartans of Eastern Europe Greece: The Spartans (literally) of Southern Europe I know it is probably colored by my own assumptions, but these people held the line against superior foes. Respect for that!
Michał
Już tłumaczę, chodzi głównie o siły lądowe, które określały potęgę danego państwa. Stany Zjednoczone posiadały stosunkowo mała armię (nie licze floty oraz lotnictwa), bo i po co ? Natomiast Anglia posiadała tak naprawdę tylko "siły ekspedycyjne", które nie były wielkie. Zauważ, że po Dunkierce nie było komu bronić GB. Cały ciezki sprzęt został we francji a jednostki pomocnicze tworzone na prędce przez ochotników uzbrajały się w muzeach. O czymś to świadczy.
Nikodem Zglenicki
To co dokonali Finowie można nazwać Niemożliwym
MrPrzem1225
która klasa ? Wojna zimowa dokładnie 1939-1940 Może jesteście w 4 albo 5 klasie i dlatego nie wiesz
Martin M
the CCCP soldiers were much bether
Dymcajs
Jakoś Szwedów, Austriaków, Czechów, Słowaków, Turków, Kozaków się nie czepiam więc wsadź sobie w dupę swoje komentarzyki :). Powiedz mi czemu mieli byśmy darzyć ruskich jakąkolwiek sympatią?
Dymcajs
wikipedia "nie kłamie"... raz czytałem o jednym kolesiu, który śledził innego kolesia niby ok czytam coś o tym drugim kolesi u okazało się, że ten pierwszy śledził już martwego 4 lata drugiego kolesia. Wikipedia to ostateczność.
Gargantesful
ziom jak możesz zwracać uwagę kolesiowi co napisał ''tera''
Piotr Korzeniewski
Właśnie nie miała bo ja z resztą tera przerabiam Historie o 4 krajach w Szwecji więc mój nauczycieli nic nie wspominał o wojnie finlandia-rosja
Kha Roul
Finowie , siedmiokrotnie mniejszy naród od polaków robaków, a potrafili sie przeciwstawić armii czerwonej, bo potrafili walczyć w okopach, a nie jak polaczki na koniach, poza tym pieniądze wydawali na produkcje pistoletów maszynowych, a nie tak jak polaki robaki na budowę kościołów i katedr
Kojot213
Przez to że Francuzi źle używali czołgów. Dawali po kilka do dywizji piechoty natomiast nie mieli dywizji czołgów. Niemcy posiadali dywizje czołgów które niszczyły wszystkie dywizje piechoty. Po za tym Niemcy zrobili akcję dywersyjną przez Belgię przez co Francuzi większość swojej armii skierowali do granicy z Belgią, a prawdziwy atak nastąpił z granicy z Niemcami przez co sporo terenów było zajmowanych bez jednego wystrzału.
Zagrajmy1
Dla wszystkich tępych strzał z historii - mimo, że moi poprzednicy świetnie wytłumaczyli większość powodów "Wojny Fińskiej", proszę was - poczytajcie choć trochę książek z historii, jeśli nie to obejrzyjcie film.... bo to jest tragedia, jak człowiek piszę o tym, że Finlandia nie miała wojny z ZSRR...... Proszę was !!!
Narth Dihilus
poza tym w 1940r. nie było nawet prototypu tygrysa
Piotr Korzeniewski
Finalandia nie miała wojen z rosją :O
Underwolrd19
ZSRR byli o wiele większymi Zbrodniarzami niż Niemcy a żydzi z Polskimi dokumentami , dzieciarnia i komunisi wspierają ZSRR,Stalina .
Underwolrd19
tak samo jest z Komunistami, wpisują tutaj brednie ze ZSRR to był normalnym narodem nie nazistów a Stalin był święty .
Underwolrd19
a co jesteś żydem z Polskimi Dokumentami który robi planie mózgu Polakom ze Hitler był większym zbrodniarzem od Stalina . ? tak jak widać .
emil michaluk
tojest atak ZSRR na Finlandię? czy walka z Hitlerem?
Narth Dihilus
to jest Polak
Narth Dihilus
czytałem i dlatego sądzę że Francja nie była w 1939r potęgą militarną (co potwierdza twój komentarz)
Zat0r ՞-՞
nie wiem czy coś czytałeś na temat opanowaniu i obronie Francji ale w jednej ciężarówce z 2 km-ami była paczuszka po zapałkach wypełniona dziesięcioma nabojami a Niemcy mieli potężnie bombowce, tygrysy,i potężną piechotę
IZAJASZrozdzial53
William Phillips fizyk: 1997 nagroda Nobla : "Bóg dał nam niesamowicie fascynujący świat który możemy zamieszkiwać i badać" _____polecam umacniać się duchowo i psychicznie czytając biblię, wierząc ewangelii biblijnej i modląc się do BOGA JEZUSA o przemianę życia, bo idą trudne czasy _____________GOOGLE : Rosjanie przećwiczą atak nuklearny na Warszawę ,- DALEKO OD RZYMU BLISKO BOGA ,- forum wieczne życie na odnowionej planecie ,- MŁODY WIEK ZIEMI LEKTOR ,- solafide wiarygodność biblii ) L ( B
Eliot PL
Możliwe że Francuz pisał tego komenta i wywyższa swoje państwo...
MrTurpasauna
polish comments.... polish comments everywhere
Soap MacTavish
podczas wojny zimowej ruscy nie prowadzili wojny z niemcami tylko z finami
Bartek D
taktyka francuzi sądzili że będzie tak jak w 1 wojnie
Bartek D
nawet żydzi na podbitych terenach przez sowietów strzelali wydawali polaków i kwiatami obsypywali sowietów
Bartek D
Stany były wtedy olbrzymem na cienkich nogach a Anglia nie była taka dobra
Michał
A któż nie zadawał sobie tego pytania, w 1939 i rok później wszyscy myśleli, ze front zatrzyma się jak poprzednio...
JnMr99
co kurwa? a Stany? a Anglia? Polska nie powinna być 4
Underwolrd19
to jest dowód ze ZSRR,Rosja to zło, a Stalin był większym zbrodniarzem od Hitlera a banda dzieci, żydów z polskimi dokumentami bronią Stalina .
Jakub Wyszomirski
Piosenka o Finach! Sabaton przechodzi sam siebie! I to nie jest sarkazm bardzo szanuję Finlandię i jej naród. My Polacy też wiemy jak to jest walczyć kiedy sojusznicy nas opuścili. Szacun i żółwik dla Finów!
Narth Dihilus
skoro francja była tak potężna to dlaczego niemcy ją pokonali?
Corpse666Eater
kolega pewnie myslal ze to niemcy, czesto tak sie zdarza
Wojtek Pasek
A Ty byś się nie ruszał jak by Ci kumpel skoczył na głowę?
Piotr Matura
jaki propagandowy?! ukazuje on tragedię tych żołnierzy, a nie propagadne.
Michał
Hmm ciekawe po czym to waćpan wnioskuje ? Ale racja HISORKIEM nie jestem
Michał
Każdy może się pomylić chodziło mi rzecz jasna o stronniczość.
Jan Rudnicki
Co to za propagandowy film .
Jan Rudnicki
Po prawka malobyc wsztkich powesimy po zatym wszcy wedom sze Zwozazek Sowiecki byl agresorem A ty jestes Agntem Putina .
Jan Rudnicki
Do Ecthelion8 ty nie jestes Hisorkiem tylko Agentem Putna gdy PIs dojdze do wladzy to was wstkich poweszom .
Michał
Nikt tu nie twierdził , że sowieci byli pokojowo nastawieni. Oczywiste, że szykowali się do wojny. Jeszcze przed atakiem niemców w 1941 przenosili fabryki dalej na wschód a własna oddziały grupowali na granicy. Jak pewnie waść wiesz rosjanie posiadali dość spora flotę rzeczną, która w przypadku obrony byłaby poardzo pomocna ale jako ze Stalin planował marsz na Paryż wzmocniła ona miedzy innymi flotę czarnomorską.
Michał
Oczywiście, Leningrad, Kursk czy Prochorowka sa doskonałymi przykładami. Był najlepszym generałem radzieckim. Z chęcią bym CI to w twarz powiedział :) a co do "Napchanego łba propaganda radziecką" podaj przykłady i argumentację
Dorkeus82
A to że Sowieci planowali inwazję na zachód jest pewne, oczywiście w Rosji która jest sierotą po ZSRR i gdzie mit "Wony Ojczyźnianej" jest święty jest to bluźnierstwo i temat dla historyków alteratywnych, to oczywiste jest że nie buduje się takich ilości czołgów czy bombowców nurkujcych, czy nie rozbudowuje sił powietrzno-desantowych do obrony. A że na własne życzenie armia skonfigurowana do ataku okazała się latem 1941 roku niezdolna nawet do obrony na własnym terenie, ZSRR wyszedł na ofiarę.
Dorkeus82
OK, zgoda, nie dyskwalifikuję wszelkich tez Suworowa, wiele z nich pokrywa się z tezami innych historyków i po prostu zdrowym rozsądkiem. Stalin z pewnością chciał dokończyc to co Polacy zablokowali w 1920, a nadarzyła się świetna okazja od 1939, gdy "imperialiści" i "faszyści" zajęli się w Europe sobą nawzajem, podpisał tymczasowy pakt z tymi drugimi dla spokoju i zyskania na czasie, tylko że w czerwcu '41 Hitler go ubiegł, czy o kilka tygodni, miesięcy, czy rok lub dwa można się zastanawiać.
Dorkeus82
Dobrze powiedziane. Zgodzę się z tym że wśród niemieckich dowódców znajdziemy lepszych - w hipotetycznej bitwie równolicznych armii z taką samą liczbą dział, czołgów, itp. (już abstrahując od jakości radzieckiego i niemieckiego uzbrojenia i wyszkolenia żołnierzy), pod dowództwem marsz. Żukowa i dajmy na to, feldm. Ericha von Mansteina, nie postawiłbym większych pieniędzy na tego pierwszego:)
Dorkeus82
Racja, książki Suworowa to nawet wciągająca lektura, ale tezy tam stawiane, acz interesujące, są, delikatnie mówiąc, ryzykowne i przewrotne, choć nawet przekonujące, ale branie ich za prawdę historyczną bez konfrontacji z innymi źródłami może prowadzić czytelnika bez szerszej wiedzy historycznej na manowce; co do Żukowa, na pewno wyróżniał się pozytywnie na tle większości stalinowskich marszałków, nic dziwnego, w latach 30. w Armii Czerwonej działała selekcja negatywna: bierny, mierny ale wierny
Michał
Dziecko uspokój się z tym Suworowem... Żukow był świetnym dowódca ale prawdziwi geniusze strategii byli po drugiej stronie frontu
Michał
Prawda, praktycznie tylko dzięki liczebności, a poza tym rosja długa i szeroka. Co to książek Suworowa i opieraniu sie na nim jako jedynym autorytecie odnośnie radzieckiego arsenału w II ww to kompletna głupota i ignorancja. Pochodzę z pokolenia, które większość wiedzy o radzieckim uzbrojeniu poznało osobiście i dokładnie i z takich opracowań jak chociażby "Typy broni i uzbrojenia" , lub po prostu z wojennych pamiętników.
Michał
Wyręczyłeś mnie waść przed dopisaniem tego :)
Dorkeus82
Piszmy po polsku; Suworowa też trochę czytałem, choć się wychowałem głównie na Wołoszy:-) Zgodzę się że Żukow był świetnym strategiem, większość z najważniejszych radzieckich zwycięstw nalezy wiązać z jego nazwiskiem, ponadto jak na radzieckiego dowódcę szanował życie żołnierzy i cenili go oni za to. O marnym przywództwie napisałem w kontekście wojny zimowej i klęsk w 1941. A i później Sowieci zaliczyli kilka kompromitujących klęsk, wygrali wojnę dzięki przewadze liczebnej i materiałowej.
Dorkeus82
Jednak ZSRR wykształcił się z państwa bolszewickiego po trupie Rosji carskiej, tak że to państwo ze stolicą w Moskwie w latch 1920-90 dla odróznienia nazywałbym sowieckim a nie rosyjskim; zresztą, kolejni przywódcy - Stalin (czyli Gruzin, właściwie Józef Dżugaszwili), Chruszczow, Breżniew (i wielu ludzi z ich otoczenia) byli zruszczeni ale nie byli oni nawet rodowitymi Rosjanami. Chociaż z drugiej strony, autonomia "swabodnych" republik była prawie żadna, a językiem urzędowym wszędzie rosyjski.
Dorkeus82
Nigdy pewnie nie poznamy dokładnych danych, bo część ofiar każdej wojny to ofiary "pośrednie" tj. głodu, zimna, chorób ale radzieckie straty były monstrualne zwłaszcza w 1941. Prof. Roszkowski, jeden z lepszych poslkich historyków historii najnowszej, podał straty radzieckie na "ponad 20 milionów", zastrzegąc że szacunek jest przybliżony i obejmuje też ofiary samego stalinizmu, Polski na 6 mln, Niemiec na co najmniej 6 mln, Japonii ponad 2 mln, podczas gdy Francji i Wlk. Bryt. po kilkaset tys.
Michał
Nie tylko lekkie czołgi- czołgi "krążowniki" a poza tym w 1939 były co najwyżej czołgi średnie a rosjanie i tak mieli ich jak ludzi
Michał
Taka była propaganda ale na pewne słyszeliście o sowieckich żołnierzach którzy masowo dezerterowali i juz we wrześniu walczyli z nami ramię w ramie z ruskimi i niemcami . Ni mówię tutaj o gen. Własowie ale to trochę inna bajka...
Michał
Jeżeli mnie pamięc nie myli armia włoska liczyła ok 400 tyś w tym dywizje pancerne i lotnictwo a grecka jakieś 40 tys. bez broni ciężkiej, no później dostali coś od angoli z afryki ;)
Michał
Z tym byłbym ostrożny (1 Alianci 2 Sowieci). Pamiętaj ,że nie można liczyć tylko poległych żołnierzy ale tez cywili a tych w zsrr i trochę zginęło...